Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM4-8-35-1
TNM4-8-35-1 picture photo
Mfg. Part Number
TNM4-8-35-1
Brief Description
ROUND STANDOFF M4 NYLON 35MM
Datasheet Download
TNM4-8-35-1.pdf
Availability of TNM4-8-35-1
QUANTITY
TNM4-8-35-1 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM4-8-35-1
Internal Part NumberEIS-TNM4-8-35-1
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderFemale, Female
Screw, Thread SizeM4
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.315" (8.00mm)
Between Board Height1.378" (35.00mm)
Length - Overall1.378" (35.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM4-8-35-1
Related LinksTNM4-, TNM4-8-35-1 Datasheet, Essentra Components (formerly Richco, Inc.) Distributor
TNM4-8-35-1 Details Description
Related parts for TNM4-8-35-1
CONN EDGECARD 62POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC OCT TRANSP D-TYP LATCH 20SO datasheet.pdf
EVAL BOARD FOR TPS650240 datasheet.pdf
CONN PLUG 79POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
OSC XO 133.333MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 150W datasheet.pdf
RES 8.45K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
POT 500K OHM 2W CARBON LINEAR datasheet.pdf
IC DDR2 SDRAM 2GBIT 2.5NS 60FBGA datasheet.pdf
FERRITE CHIP 180 OHM 0402 datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS PNL THRU PIN M12 datasheet.pdf