Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM4-8-45-2
TNM4-8-45-2 picture photo
Mfg. Part Number
TNM4-8-45-2
Brief Description
ROUND STANDOFF M4 NYLON 45MM
Datasheet Download
TNM4-8-45-2.pdf
Availability of TNM4-8-45-2
QUANTITY
TNM4-8-45-2 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM4-8-45-2
Internal Part NumberEIS-TNM4-8-45-2
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderMale, Female
Screw, Thread SizeM4
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.315" (8.00mm)
Between Board Height1.772" (45.00mm)
Length - Overall2.008" (51.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM4-8-45-2
Related LinksTNM4-, TNM4-8-45-2 Datasheet, Essentra Components (formerly Richco, Inc.) Distributor
TNM4-8-45-2 Details Description
Related parts for TNM4-8-45-2
LED FIBER OPTIC 530NM GREEN datasheet.pdf
TVS DIODE 16VWM 26VC AXIAL datasheet.pdf
LED 5MM VERT HIEFF TINT YEL PCMT datasheet.pdf
CAP CER 4.7UF 16V X7R 1206 datasheet.pdf
IC ENERGY METER INT OSC 24-SSOP datasheet.pdf
LED MT SR VERT X 0.355" 5MM 3LD datasheet.pdf
HOUSING TERM BLOCK datasheet.pdf
INTERBUS MODULE datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X20MM L-TAB datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 10 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
IC LED Driver AC DC Offline Switcher 700mA 8-SOP datasheet.pdf