Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM4-8-47-1
TNM4-8-47-1 picture photo
Mfg. Part Number
TNM4-8-47-1
Brief Description
ROUND STANDOFF M4 NYLON 47MM
Datasheet Download
TNM4-8-47-1.pdf
Availability of TNM4-8-47-1
QUANTITY
TNM4-8-47-1 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM4-8-47-1
Internal Part NumberEIS-TNM4-8-47-1
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderFemale, Female
Screw, Thread SizeM4
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.315" (8.00mm)
Between Board Height1.850" (47.00mm)
Length - Overall1.850" (47.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM4-8-47-1
Related LinksTNM4-, TNM4-8-47-1 Datasheet, Essentra Components (formerly Richco, Inc.) Distributor
TNM4-8-47-1 Details Description
Related parts for TNM4-8-47-1
CAP ALUM 470UF 20% 10V AXIAL datasheet.pdf
FUSE 550A 1250V 3KN/110 AR CU datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 24V datasheet.pdf
RES CHAS MNT 50K OHM 5% 50W datasheet.pdf
RES SMD 68.1K OHM 1% 1/2W 1206 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 8POS R/A 2.5MM datasheet.pdf
OSC MEMS 8.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
RES 5.11K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 26POS PIN datasheet.pdf
CONN CARD EDGE datasheet.pdf
IC FPGA 768 I/O 1517FBGA datasheet.pdf
PT FO 2.0MM OFNR XG,LC SEC RED datasheet.pdf