Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM4-8-47-2
TNM4-8-47-2 picture photo
Mfg. Part Number
TNM4-8-47-2
Brief Description
ROUND STANDOFF M4 NYLON 47MM
Datasheet Download
TNM4-8-47-2.pdf
Availability of TNM4-8-47-2
QUANTITY
TNM4-8-47-2 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM4-8-47-2
Internal Part NumberEIS-TNM4-8-47-2
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderMale, Female
Screw, Thread SizeM4
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.315" (8.00mm)
Between Board Height1.850" (47.00mm)
Length - Overall2.087" (53.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM4-8-47-2
Related LinksTNM4-, TNM4-8-47-2 Datasheet, Essentra Components (formerly Richco, Inc.) Distributor
TNM4-8-47-2 Details Description
Related parts for TNM4-8-47-2
CONN PLUG CMC 37POS STD SER 1 datasheet.pdf
RES SMD 232 OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
Connector Receptacle 86 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 6W 12IN-15VOUT T/H datasheet.pdf
LED CBI 5MM GREEN DIFF TRI datasheet.pdf
RES 499 OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 6POS PIN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .100" datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS BOX MNT PIN datasheet.pdf
750 TB SOCKET OPEN VER datasheet.pdf
IC MCU 16BIT FRAM datasheet.pdf
OSC XO 16.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf