Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM4-8-61-3
TNM4-8-61-3 picture photo
Mfg. Part Number
TNM4-8-61-3
Brief Description
ROUND STANDOFF M4 NYLON 61MM
Datasheet Download
TNM4-8-61-3.pdf
Availability of TNM4-8-61-3
QUANTITY
TNM4-8-61-3 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM4-8-61-3
Internal Part NumberEIS-TNM4-8-61-3
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderMale, Male
Screw, Thread SizeM4
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.315" (8.00mm)
Between Board Height2.402" (61.00mm)
Length - Overall2.874" (73.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM4-8-61-3
Related LinksTNM4-, TNM4-8-61-3 Datasheet, Essentra Components (formerly Richco, Inc.) Distributor
TNM4-8-61-3 Details Description
Related parts for TNM4-8-61-3
CABLE D-SUB-HFU25H/AE25M/HFU25H datasheet.pdf
IC MONITOR SYS/VOLT 5CH 16QSOP datasheet.pdf
CAP CER 100PF 50V X7R 0603 datasheet.pdf
IC HOT-SWAP CTRLR N-CH 10-UMAX datasheet.pdf
RES SMD 39.2KOHM 0.1% 0.15W 0603 datasheet.pdf
60704-17 COMPRESSION SPRING datasheet.pdf
LI98 THERMAL TAPE SQUARE BOARD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 75W datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X20MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 760VAC Y5U RADIAL datasheet.pdf
HD INDL NON-AMP APPLI datasheet.pdf
470UF 10V 9.5X20.5 105C AXI datasheet.pdf