Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM4-8-67-1
TNM4-8-67-1 picture photo
Mfg. Part Number
TNM4-8-67-1
Manufacturer
Product Category
Board Spacers, Standoffs
Brief Description
ROUND STANDOFF M4 NYLON 67MM
Datasheet Download
TNM4-8-67-1.pdf
Availability of TNM4-8-67-1
QUANTITY
TNM4-8-67-1 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM4-8-67-1
Internal Part NumberEIS-TNM4-8-67-1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Hardware, Fasteners, Accessories
FamilyBoard Spacers, Standoffs
SeriesTNSP-MX
TypeRound Standoff
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderFemale, Female
Screw, Thread SizeM4
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.315" (8.00mm)
Between Board Height2.638" (67.00mm)
Length - Overall2.638" (67.00mm)
Features-
MaterialNylon, Brass Insert
Plating-
ColorNatural
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM4-8-67-1
Related LinksTNM4-, TNM4-8-67-1 Datasheet, Essentra Components (formerly Richco, Inc.) Distributor
TNM4-8-67-1 Details Description
Related parts for TNM4-8-67-1
RES SMD 232 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
POT 500 OHM THUMBWHEEL CERM ST datasheet.pdf
CONN FPC 13POS 2.54MM R/A datasheet.pdf
PWR SUPPLY 15W OPEN 5V 3.0A datasheet.pdf
RES 3K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 700MA 250VAC 72VDC datasheet.pdf
CONN JUMPER AMC PLUG-PLUG 150MM datasheet.pdf
RJ45 RA NO SHIELD WITH LED datasheet.pdf
CONN FPC TOP 45POS 0.30MM R/A datasheet.pdf