Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM4-8-67-3
TNM4-8-67-3 picture photo
Mfg. Part Number
TNM4-8-67-3
Brief Description
ROUND STANDOFF M4 NYLON 67MM
Datasheet Download
TNM4-8-67-3.pdf
Availability of TNM4-8-67-3
QUANTITY
TNM4-8-67-3 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM4-8-67-3
Internal Part NumberEIS-TNM4-8-67-3
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderMale, Male
Screw, Thread SizeM4
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.315" (8.00mm)
Between Board Height2.638" (67.00mm)
Length - Overall3.110" (79.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM4-8-67-3
Related LinksTNM4-, TNM4-8-67-3 Datasheet, Essentra Components (formerly Richco, Inc.) Distributor
TNM4-8-67-3 Details Description
Related parts for TNM4-8-67-3
THERMAL PAD TO-220 .009" GRAY datasheet.pdf
FIXED IND 5.1NH 250MA 500 MOHM datasheet.pdf
IC GATE DRIVER DUAL 2A 8-MLP datasheet.pdf
TRANS PREBIAS PNP 200MW SOT323 datasheet.pdf
Connector Receptacle 12 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 25W datasheet.pdf
ROUND SPACER #6 PVC 13.46MM datasheet.pdf
1837 B15 1837B15 datasheet.pdf
CAP CER 68PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 5% 15V 2214 datasheet.pdf