Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM4-8-87-2
TNM4-8-87-2 picture photo
Mfg. Part Number
TNM4-8-87-2
Brief Description
ROUND STANDOFF M4 NYLON 87MM
Datasheet Download
TNM4-8-87-2.pdf
Availability of TNM4-8-87-2
QUANTITY
TNM4-8-87-2 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM4-8-87-2
Internal Part NumberEIS-TNM4-8-87-2
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderMale, Female
Screw, Thread SizeM4
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.315" (8.00mm)
Between Board Height3.425" (87.00mm)
Length - Overall3.661" (93.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM4-8-87-2
Related LinksTNM4-, TNM4-8-87-2 Datasheet, Essentra Components (formerly Richco, Inc.) Distributor
TNM4-8-87-2 Details Description
Related parts for TNM4-8-87-2
MICRO PROBE-IT GREEN datasheet.pdf
CONN HEADER 40POS R/A .100 GOLD datasheet.pdf
FUSE BOARD MOUNT 6.3A 125VAC RAD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 150W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 30POS PIN datasheet.pdf
CONN RCPT 43POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 3.6K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf