Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM4-8-94-1
TNM4-8-94-1 picture photo
Mfg. Part Number
TNM4-8-94-1
Brief Description
ROUND STANDOFF M4 NYLON 94MM
Datasheet Download
TNM4-8-94-1.pdf
Availability of TNM4-8-94-1
QUANTITY
TNM4-8-94-1 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM4-8-94-1
Internal Part NumberEIS-TNM4-8-94-1
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.315" (8.00mm)
Between Board Height3.701" (94.00mm)
Length - Overall3.701" (94.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM4-8-94-1
Related LinksTNM4-, TNM4-8-94-1 Datasheet, Essentra Components (formerly Richco, Inc.) Distributor
TNM4-8-94-1 Details Description
Related parts for TNM4-8-94-1
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
TVS DIODE 150VWM 243VC SMC datasheet.pdf
CAP FILM 1.5UF 10% 63VDC RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 3.57KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 400V SCREW datasheet.pdf
POT 5K OHM 1W WIREWOUND LINEAR datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
HAN 3A THERMOPL. COVER, SEALING datasheet.pdf
ACCES CABLE CLAMP PLASTIC PG 21 datasheet.pdf
Connector Quick Connect Tab 10-12 AWG 0.250" (6.35mm) Crimp datasheet.pdf
RES 150K OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 68M OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf