Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM4-8-99-1
TNM4-8-99-1 picture photo
Mfg. Part Number
TNM4-8-99-1
Brief Description
ROUND STANDOFF M4 NYLON 99MM
Datasheet Download
TNM4-8-99-1.pdf
Availability of TNM4-8-99-1
QUANTITY
TNM4-8-99-1 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM4-8-99-1
Internal Part NumberEIS-TNM4-8-99-1
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.315" (8.00mm)
Between Board Height3.898" (99.00mm)
Length - Overall3.898" (99.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM4-8-99-1
Related LinksTNM4-, TNM4-8-99-1 Datasheet, Essentra Components (formerly Richco, Inc.) Distributor
TNM4-8-99-1 Details Description
Related parts for TNM4-8-99-1
IC CLOCK/DATA RECOVERY LP 20QFN datasheet.pdf
IC DDR2 SDRAM 512MBIT 3NS 84FBGA datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 10V 10% RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 1.5PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
IC PREC ANALOG CONTROLLER 8DIP datasheet.pdf
LCD MOD CHAR 4X40 REFL datasheet.pdf
RES SMD 56.2 OHM 1% 2W 2512 datasheet.pdf
RES 1.47K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 1.26K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
750 TB SPRING CLAMP 45D datasheet.pdf
IC REG LDO 3V 0.3A 5SOT23 datasheet.pdf