Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM4-9.5-20-1
TNM4-9.5-20-1 picture photo
Mfg. Part Number
TNM4-9.5-20-1
Brief Description
ROUND STANDOFF M4 NYLON 20MM
Datasheet Download
TNM4-9.5-20-1.pdf
Availability of TNM4-9.5-20-1
QUANTITY
TNM4-9.5-20-1 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM4-9.5-20-1
Internal Part NumberEIS-TNM4-9.5-20-1
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderFemale, Female
Screw, Thread SizeM4
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.374" (9.50mm)
Between Board Height0.787" (20.00mm)
Length - Overall0.787" (20.00mm)