Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM4-9.5-24-1
TNM4-9.5-24-1 picture photo
Mfg. Part Number
TNM4-9.5-24-1
Brief Description
ROUND STANDOFF M4 NYLON 24MM
Datasheet Download
TNM4-9.5-24-1.pdf
Availability of TNM4-9.5-24-1
QUANTITY
TNM4-9.5-24-1 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM4-9.5-24-1
Internal Part NumberEIS-TNM4-9.5-24-1
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderFemale, Female
Screw, Thread SizeM4
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.374" (9.50mm)
Between Board Height0.945" (24.00mm)
Length - Overall0.945" (24.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM4-9.5-24-1
TNM4-9.5-24-1 Details Description
Related parts for TNM4-9.5-24-1
MOSFET N-CH 20V 2.4A MICRO8 datasheet.pdf