Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM4-9.5-40-3
TNM4-9.5-40-3 picture photo
Mfg. Part Number
TNM4-9.5-40-3
Brief Description
ROUND STANDOFF M4 NYLON 40MM
Datasheet Download
TNM4-9.5-40-3.pdf
Availability of TNM4-9.5-40-3
QUANTITY
TNM4-9.5-40-3 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM4-9.5-40-3
Internal Part NumberEIS-TNM4-9.5-40-3
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderMale, Male
Screw, Thread SizeM4
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.374" (9.50mm)
Between Board Height1.575" (40.00mm)
Length - Overall2.362" (60.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM4-9.5-40-3
TNM4-9.5-40-3 Details Description
Related parts for TNM4-9.5-40-3
RES SMD 18.2K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
FUSE GLASS 2.5A 250VAC 125VDC datasheet.pdf
RES SMD 30K OHM 5% 1W 2512 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .156 EXTEND datasheet.pdf
Connector Socket 64 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
IGBT 650V 18A 50W TO220 datasheet.pdf
XG4 24AWG 7/32 6PR BRAID 300V datasheet.pdf