Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM4-9.5-42-3
TNM4-9.5-42-3 picture photo
Mfg. Part Number
TNM4-9.5-42-3
Brief Description
ROUND STANDOFF M4 NYLON 42MM
Datasheet Download
TNM4-9.5-42-3.pdf
Availability of TNM4-9.5-42-3
QUANTITY
TNM4-9.5-42-3 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM4-9.5-42-3
Internal Part NumberEIS-TNM4-9.5-42-3
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderMale, Male
Screw, Thread SizeM4
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.374" (9.50mm)
Between Board Height1.654" (42.00mm)
Length - Overall2.441" (62.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM4-9.5-42-3
TNM4-9.5-42-3 Details Description
Related parts for TNM4-9.5-42-3
RES SMD 649K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CABLE ASSEM .05" 10POS F-F 2" datasheet.pdf
VARISTOR 162V 4.5KA DISC 14MM datasheet.pdf
RES SMD 1.78K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
SENSOR 75PSI 1.2-20UNF-2A 1-5V datasheet.pdf
VARISTOR 389V 4.5KA DISC 14MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 100W datasheet.pdf
FIXED IND 12UH 79MA 4 OHM SMD datasheet.pdf
RES SMD 5.6K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf