Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM4-9.5-65-1
TNM4-9.5-65-1 picture photo
Mfg. Part Number
TNM4-9.5-65-1
Brief Description
ROUND STANDOFF M4 NYLON 65MM
Datasheet Download
TNM4-9.5-65-1.pdf
Availability of TNM4-9.5-65-1
QUANTITY
TNM4-9.5-65-1 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM4-9.5-65-1
Internal Part NumberEIS-TNM4-9.5-65-1
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderFemale, Female
Screw, Thread SizeM4
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.374" (9.50mm)
Between Board Height2.559" (65.00mm)
Length - Overall2.559" (65.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM4-9.5-65-1
TNM4-9.5-65-1 Details Description
Related parts for TNM4-9.5-65-1
CONV DC-DC 10W 24VIN 15VOUT SGL datasheet.pdf
RES SMD 32.4KOHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 6.3V 10% RADIAL datasheet.pdf
FUSE 50A 690V DIN 000 GR UC datasheet.pdf
CONN RCPT 79POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
MODEM V.92 DATA/FAX/VOICE WORLD datasheet.pdf
IC SRAM 4.5MBIT 10NS 256CABGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 150W datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
FIXED IND 1.2UH 260MA 1.1 OHM datasheet.pdf
1.25MM F/L 10POS 26AWG 450MM datasheet.pdf