Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM5-9.5-20-1
TNM5-9.5-20-1 picture photo
Mfg. Part Number
TNM5-9.5-20-1
Brief Description
ROUND STANDOFF M5 NYLON 20MM
Datasheet Download
TNM5-9.5-20-1.pdf
Availability of TNM5-9.5-20-1
QUANTITY
TNM5-9.5-20-1 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM5-9.5-20-1
Internal Part NumberEIS-TNM5-9.5-20-1
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderFemale, Female
Screw, Thread SizeM5
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.374" (9.50mm)
Between Board Height0.787" (20.00mm)
Length - Overall0.787" (20.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM5-9.5-20-1
TNM5-9.5-20-1 Details Description
Related parts for TNM5-9.5-20-1
CAP CER 1500PF 100V X7R 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
SENSOR HALLOGIC HALL EFFECT datasheet.pdf
CAP TANT 6.8UF 20V 10% 1611 datasheet.pdf
IC FPGA 83 I/O 100VQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
CUT & POLISH ROLL 6X30' A VFN datasheet.pdf
RES 11M OHM 1/2W 2% AXIAL datasheet.pdf