Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM5-9.5-36-1
TNM5-9.5-36-1 picture photo
Mfg. Part Number
TNM5-9.5-36-1
Brief Description
ROUND STANDOFF M5 NYLON 36MM
Datasheet Download
TNM5-9.5-36-1.pdf
Availability of TNM5-9.5-36-1
QUANTITY
TNM5-9.5-36-1 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM5-9.5-36-1
Internal Part NumberEIS-TNM5-9.5-36-1
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderFemale, Female
Screw, Thread SizeM5
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.374" (9.50mm)
Between Board Height1.417" (36.00mm)
Length - Overall1.417" (36.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM5-9.5-36-1
TNM5-9.5-36-1 Details Description
Related parts for TNM5-9.5-36-1
RES ARRAY 2 RES 5.6K OHM 0404 datasheet.pdf
CORD CAT5E RJ45 PLUG-PLUG 22.87M datasheet.pdf
ENCODER MODULE 3CH 1024CPR 1/4" datasheet.pdf
CONN HEADER 40POS .100" STACKER datasheet.pdf
CONN HSG RCPT WALL MNT 28POS SKT datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 25MA 8MSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf