Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM5-9.5-38-1
TNM5-9.5-38-1 picture photo
Mfg. Part Number
TNM5-9.5-38-1
Manufacturer
Product Category
Board Spacers, Standoffs
Brief Description
ROUND STANDOFF M5 NYLON 38MM
Datasheet Download
TNM5-9.5-38-1.pdf
Availability of TNM5-9.5-38-1
QUANTITY
TNM5-9.5-38-1 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM5-9.5-38-1
Internal Part NumberEIS-TNM5-9.5-38-1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Hardware, Fasteners, Accessories
FamilyBoard Spacers, Standoffs
SeriesTNSP-MX
TypeRound Standoff
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderFemale, Female
Screw, Thread SizeM5
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.374" (9.50mm)
Between Board Height1.496" (38.00mm)
Length - Overall1.496" (38.00mm)
Features-
MaterialNylon, Brass Insert
Plating-
ColorNatural
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM5-9.5-38-1
TNM5-9.5-38-1 Details Description
Related parts for TNM5-9.5-38-1
IC 12BIT 500KHZ 6CH A/D 48-TQFP datasheet.pdf
FIXED IND 3.3UH 1A 170 MOHM SMD datasheet.pdf
IC DELAY LINE 30NS 8SOIC datasheet.pdf
CONN SPRING 15POS SNGL .335 SMD datasheet.pdf
RES SMD 52.3K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
SAFETY EDGE datasheet.pdf
CONN RCPT 13POS PNL MNT SKT datasheet.pdf
KJB 61C 61#20 SKT RECP datasheet.pdf
CAP CER 0.1PF 100V NP0 0402 datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
IC RF MIXER IQ 24-28GHZ 16SMD datasheet.pdf
RES CHAS MNT 470 OHM 1% 100W datasheet.pdf