Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM5-9.5-52-1
TNM5-9.5-52-1 picture photo
Mfg. Part Number
TNM5-9.5-52-1
Brief Description
ROUND STANDOFF M5 NYLON 52MM
Datasheet Download
TNM5-9.5-52-1.pdf
Availability of TNM5-9.5-52-1
QUANTITY
TNM5-9.5-52-1 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM5-9.5-52-1
Internal Part NumberEIS-TNM5-9.5-52-1
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderFemale, Female
Screw, Thread SizeM5
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.374" (9.50mm)
Between Board Height2.047" (52.00mm)
Length - Overall2.047" (52.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM5-9.5-52-1
TNM5-9.5-52-1 Details Description
Related parts for TNM5-9.5-52-1
IC MCU 8BIT 14KB OTP 44TQFP datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 16V SMD datasheet.pdf
CONN SPADE 10-12AWG #8 TIN CRIMP datasheet.pdf
RES 13.3 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 13 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE PIN datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 1A 120V datasheet.pdf
LED PANEL SNAP-IN GRN 563NM DIFF datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X30MM R-TAB T412 datasheet.pdf
SAFETY LIGHT CURTAIN datasheet.pdf
CRYSTAL 37.000 MHZ 10PF SMT datasheet.pdf