Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM5-9.5-63-2
TNM5-9.5-63-2 picture photo
Mfg. Part Number
TNM5-9.5-63-2
Brief Description
ROUND STANDOFF M5 NYLON 63MM
Datasheet Download
TNM5-9.5-63-2.pdf
Availability of TNM5-9.5-63-2
QUANTITY
TNM5-9.5-63-2 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM5-9.5-63-2
Internal Part NumberEIS-TNM5-9.5-63-2
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderMale, Female
Screw, Thread SizeM5
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.374" (9.50mm)
Between Board Height2.480" (63.00mm)
Length - Overall2.874" (73.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM5-9.5-63-2
TNM5-9.5-63-2 Details Description
Related parts for TNM5-9.5-63-2
SOCKET ADAPTER SSOP TO 8DIP datasheet.pdf
CAP TANT 680UF 6.3V 10% 2924 datasheet.pdf
IC OPAMP JFET 13MHZ 8SOIC datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 6A 125V datasheet.pdf
CARD EDGE 24POS DL .100X.200 BLK datasheet.pdf
CONN RCPT MOD 220POS 11ROW R/A datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBE 1/8 CLEAR 28X6" datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM XCUT T412 datasheet.pdf
RES 17.4K OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CTV 46C MIXED SKT J/N RECP datasheet.pdf
MOSFET N/P-CH 30V TSMT8 datasheet.pdf