Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM5-9.5-82-3
TNM5-9.5-82-3 picture photo
Mfg. Part Number
TNM5-9.5-82-3
Brief Description
ROUND STANDOFF M5 NYLON 82MM
Datasheet Download
TNM5-9.5-82-3.pdf
Availability of TNM5-9.5-82-3
QUANTITY
TNM5-9.5-82-3 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM5-9.5-82-3
Internal Part NumberEIS-TNM5-9.5-82-3
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderMale, Male
Screw, Thread SizeM5
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.374" (9.50mm)
Between Board Height3.228" (82.00mm)
Length - Overall4.016" (102.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM5-9.5-82-3
TNM5-9.5-82-3 Details Description
Related parts for TNM5-9.5-82-3
CONN ADAPTER RCPT SC-ST SIMPLEX datasheet.pdf
CONVER DC/DC 0.75 3.63V @ 3A SIP datasheet.pdf
CONN PLUG CORD 3POS FMALE R/A AU datasheet.pdf
OSC XO 125.000MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
CAP CER 5.6PF 25V NP0 0201 datasheet.pdf
FIXED IND 270NH 650MA 230 MOHM datasheet.pdf
HEATSINK 36.83X57.6X11.43MM datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X25MM R-TAB T412 datasheet.pdf
DIODE STD REC 80A DO-5 datasheet.pdf