Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM5-9.5-87-2
TNM5-9.5-87-2 picture photo
Mfg. Part Number
TNM5-9.5-87-2
Brief Description
ROUND STANDOFF M5 NYLON 87MM
Datasheet Download
TNM5-9.5-87-2.pdf
Availability of TNM5-9.5-87-2
QUANTITY
TNM5-9.5-87-2 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM5-9.5-87-2
Internal Part NumberEIS-TNM5-9.5-87-2
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderMale, Female
Screw, Thread SizeM5
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.374" (9.50mm)
Between Board Height3.425" (87.00mm)
Length - Overall3.819" (97.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM5-9.5-87-2
TNM5-9.5-87-2 Details Description
Related parts for TNM5-9.5-87-2
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 125V datasheet.pdf
IC DSP 132-BQFP datasheet.pdf
CONN RCPT 53POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
FUSE MOD 450A 700V BLADE datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 05VIN +/-09VOUT datasheet.pdf
INDUCTIVE SENSOR M12 4MM PNP NO datasheet.pdf
RES 1.11K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH SNAP ACTION 5A SPST datasheet.pdf