Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM5-9.5-89-3
TNM5-9.5-89-3 picture photo
Mfg. Part Number
TNM5-9.5-89-3
Brief Description
ROUND STANDOFF M5 NYLON 89MM
Datasheet Download
TNM5-9.5-89-3.pdf
Availability of TNM5-9.5-89-3
QUANTITY
TNM5-9.5-89-3 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM5-9.5-89-3
Internal Part NumberEIS-TNM5-9.5-89-3
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderMale, Male
Screw, Thread SizeM5
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.374" (9.50mm)
Between Board Height3.504" (89.00mm)
Length - Overall4.291" (109.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM5-9.5-89-3
TNM5-9.5-89-3 Details Description
Related parts for TNM5-9.5-89-3
CAP TANT 10UF 50V 10% 2917 datasheet.pdf
RES 5.49K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 100PF 50V C0G 0201 datasheet.pdf
CAP CER 270PF 50V C0G 0603 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 3 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONN TERM FEMALE 18-24AWG GOLD datasheet.pdf
350 TB SOC CLO WF VE THR datasheet.pdf
CAP CER 5.1PF 100V NP0 0402 datasheet.pdf
LED CHIP DOME BICLR RD/YWGN 1210 datasheet.pdf
FO C/A SC ST XG AQU datasheet.pdf
Digitally Programmable, 10A/150V 100 Watt, Electronic Loads datasheet.pdf