Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM6-12.7-100-1
TNM6-12.7-100-1 picture photo
Mfg. Part Number
TNM6-12.7-100-1
Manufacturer
Product Category
Board Spacers, Standoffs
Brief Description
ROUND STANDOFF M6 NYLON 3-15/16"
Datasheet Download
TNM6-12.7-100-1.pdf
Availability of TNM6-12.7-100-1
QUANTITY
TNM6-12.7-100-1 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM6-12.7-100-1
Internal Part NumberEIS-TNM6-12.7-100-1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Hardware, Fasteners, Accessories
FamilyBoard Spacers, Standoffs
SeriesTNSP-MX
TypeRound Standoff
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderFemale, Female
Screw, Thread SizeM6
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.500" (12.70mm) 1/2"
Between Board Height3.937" (100.00mm) 3 15/16"
Length - Overall3.937" (100.00mm) 3 15/16"
Features-
MaterialNylon, Brass Insert
Plating-
ColorNatural
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM6-12.7-100-1
TNM6-12.7-100-1 Details Description
Related parts for TNM6-12.7-100-1
IC VIDEO SYNC SEPARATOR 8-DIP datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 0.3A SOT89R-3 datasheet.pdf
IC DAC 12BIT I2C OCTAL 16MSOP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 11POS WALLMNT PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
3M 4905 VHB 1/2" X 3" - 5/PACK datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 128KB FLASH 100BGA datasheet.pdf
SL 7.62HP/03/90G 3.2SN OR BX datasheet.pdf
CAP CER 820PF 300V NP0 1111 datasheet.pdf
FEP HI VOLT #24 18KV 500 FT VI datasheet.pdf
CAP FILM 18NF 3.5% 1600VDC RAD datasheet.pdf