Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM6-12.7-32-2
TNM6-12.7-32-2 picture photo
Mfg. Part Number
TNM6-12.7-32-2
Brief Description
ROUND STANDOFF M6 NYLON 32MM
Datasheet Download
TNM6-12.7-32-2.pdf
Availability of TNM6-12.7-32-2
QUANTITY
TNM6-12.7-32-2 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM6-12.7-32-2
Internal Part NumberEIS-TNM6-12.7-32-2
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderMale, Female
Screw, Thread SizeM6
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.500" (12.70mm) 1/2"
Between Board Height1.260" (32.00mm)
Length - Overall1.752" (44.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM6-12.7-32-2
TNM6-12.7-32-2 Details Description
Related parts for TNM6-12.7-32-2
IC REG LDO 3.3V 0.15A SOT23-5 datasheet.pdf
IC SWITCH SPST SOT23-6 datasheet.pdf
IC ADC 12BIT SERIAL 20-SSOP datasheet.pdf
IP CORE DDR SDRAM CTLR XPLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
RES 189 OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
BL 3.50/14/180LR SN OR BX datasheet.pdf
PMI CAP RED STOVEPIPE 11/16 DIFF datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM R-TAB T766 datasheet.pdf
FUSE-D3 50A GR ULTRA RAPID 500VA datasheet.pdf