Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM6-12.7-37-3
TNM6-12.7-37-3 picture photo
Mfg. Part Number
TNM6-12.7-37-3
Brief Description
ROUND STANDOFF M6 NYLON 37MM
Datasheet Download
TNM6-12.7-37-3.pdf
Availability of TNM6-12.7-37-3
QUANTITY
TNM6-12.7-37-3 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM6-12.7-37-3
Internal Part NumberEIS-TNM6-12.7-37-3
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderMale, Male
Screw, Thread SizeM6
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.500" (12.70mm) 1/2"
Between Board Height1.457" (37.00mm)
Length - Overall2.457" (62.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM6-12.7-37-3
TNM6-12.7-37-3 Details Description
Related parts for TNM6-12.7-37-3
IC TXRX RS485/RS422 8-MSOP datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM VM 10-MSOP datasheet.pdf
IC VREF SHUNT ADJ SOT23-3 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 8POS 5.08MM datasheet.pdf
IC PROG POWER MANAGER 16-SOIC datasheet.pdf
TERM BLOCK RCPT WIRE 16POS R/A datasheet.pdf
RES SMD 26.1K OHM 1% 1/3W 0805 datasheet.pdf
BNC CRIMP PLUG FOR BELDEN 89248 datasheet.pdf
RES CHAS MNT 18.2 OHM 1% 30W datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
EARPHONE OPTIMIZED WARM BASS datasheet.pdf
3300UF 40V 22X30MM 85C 12000H datasheet.pdf