Vishay Semiconductor/Diodes Division VS-16TTS08S-M3
VS-16TTS08S-M3 picture photo
Mfg. Part Number
VS-16TTS08S-M3
Manufacturer
Product Category
SCRs - Single
Brief Description
SCR 800V 16A D2PAK
Datasheet Download
VS-16TTS08S-M3.pdf
Availability of VS-16TTS08S-M3
QUANTITY
VS-16TTS08S-M3 Order Process
Ship out your order
Specifications of VS-16TTS08S-M3
Internal Part NumberEIS-VS-16TTS08S-M3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package50
Category Discrete Semiconductor Products
FamilySCRs - Single
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VS-16TTS08S-M3
Related LinksVS-16TT, VS-16TTS08S-M3 Datasheet, Vishay Semiconductor/Diodes Division Distributor
VS-16TTS08S-M3 Details Description
Related parts for VS-16TTS08S-M3
TIE CABLE 304 ST/STL 200LB 7.9" datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 125V datasheet.pdf
BOX CLOSED BIN 24-3/4X2X4-1/2 datasheet.pdf
IC DSC 16BIT 64KB FLASH 28SOIC datasheet.pdf
CAP ALUM 180UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
CAP TANT 150UF 20V 10% 2824 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 200W datasheet.pdf
RES 12K OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 324 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
PCB CONN CARRIER 2.54MM datasheet.pdf