Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM6-12.7-39-2
TNM6-12.7-39-2 picture photo
Mfg. Part Number
TNM6-12.7-39-2
Brief Description
ROUND STANDOFF M6 NYLON 39MM
Datasheet Download
TNM6-12.7-39-2.pdf
Availability of TNM6-12.7-39-2
QUANTITY
TNM6-12.7-39-2 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM6-12.7-39-2
Internal Part NumberEIS-TNM6-12.7-39-2
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderMale, Female
Screw, Thread SizeM6
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.500" (12.70mm) 1/2"
Between Board Height1.535" (39.00mm)
Length - Overall2.035" (51.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM6-12.7-39-2
TNM6-12.7-39-2 Details Description
Related parts for TNM6-12.7-39-2
IC HEX INVERTER 14-TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 11.3 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
EVALUATION KIT FOR PA74 datasheet.pdf
LED OSLON COOL WHITE 6500K 2SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
CAP ALUM 150UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
RES 2.5K OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 15V 25W datasheet.pdf
MOSFET N-CH 1700V 2.5A datasheet.pdf