Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM6-12.7-46-3
TNM6-12.7-46-3 picture photo
Mfg. Part Number
TNM6-12.7-46-3
Brief Description
ROUND STANDOFF M6 NYLON 46MM
Datasheet Download
TNM6-12.7-46-3.pdf
Availability of TNM6-12.7-46-3
QUANTITY
TNM6-12.7-46-3 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM6-12.7-46-3
Internal Part NumberEIS-TNM6-12.7-46-3
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderMale, Male
Screw, Thread SizeM6
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.500" (12.70mm) 1/2"
Between Board Height1.811" (46.00mm)
Length - Overall2.811" (71.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM6-12.7-46-3
TNM6-12.7-46-3 Details Description
Related parts for TNM6-12.7-46-3
TVS DIODE 28.2VWM DO220AA datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 5VIN 15VOUT datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 35V X7R 1206 datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf
CAP TANT 2.2UF 5% 100V AXIAL datasheet.pdf
METRAL KIT 4288825-01 datasheet.pdf
HPP V4 USB 20 B 2X PUSHPULL 1 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X35MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CAP ALUM 1UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf