Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM6-12.7-78-3
TNM6-12.7-78-3 picture photo
Mfg. Part Number
TNM6-12.7-78-3
Brief Description
ROUND STANDOFF M6 NYLON 78MM
Datasheet Download
TNM6-12.7-78-3.pdf
Availability of TNM6-12.7-78-3
QUANTITY
TNM6-12.7-78-3 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM6-12.7-78-3
Internal Part NumberEIS-TNM6-12.7-78-3
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderMale, Male
Screw, Thread SizeM6
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.500" (12.70mm) 1/2"
Between Board Height3.071" (78.00mm)
Length - Overall4.071" (103.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM6-12.7-78-3
TNM6-12.7-78-3 Details Description
Related parts for TNM6-12.7-78-3
WIRE MARKER B/Y .10-.20"1000PC datasheet.pdf
CONN EDGECARD EXTEND 22POS 0.156 datasheet.pdf
RES SMD 82 OHM 1% 1/10W 0402 datasheet.pdf
INSERT 6P6C JACK TO IDC CONN datasheet.pdf
CONN RCPT 37POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 10 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
RES 52.3K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC SW IPS 1CH HIGH SIDE TO220-5 datasheet.pdf
RES 100K OHM .3W .1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 6A 125V datasheet.pdf