Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM6-12.7-84-2
TNM6-12.7-84-2 picture photo
Mfg. Part Number
TNM6-12.7-84-2
Manufacturer
Product Category
Board Spacers, Standoffs
Brief Description
ROUND STANDOFF M6 NYLON 84MM
Datasheet Download
TNM6-12.7-84-2.pdf
Availability of TNM6-12.7-84-2
QUANTITY
TNM6-12.7-84-2 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM6-12.7-84-2
Internal Part NumberEIS-TNM6-12.7-84-2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Hardware, Fasteners, Accessories
FamilyBoard Spacers, Standoffs
SeriesTNSP-MX
TypeRound Standoff
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderMale, Female
Screw, Thread SizeM6
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.500" (12.70mm) 1/2"
Between Board Height3.307" (84.00mm)
Length - Overall4.768" (121.10mm)
Features-
MaterialNylon, Brass Insert
Plating-
ColorNatural
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM6-12.7-84-2
TNM6-12.7-84-2 Details Description
Related parts for TNM6-12.7-84-2
IC MPU SUPERVISOR SC70-3 datasheet.pdf
RELAY SSR SPST 400MA 6-SOP T/R datasheet.pdf
FILTER 1-PHASE MULTI-STAGE 20A datasheet.pdf
CAP CER 4.7PF 25V NP0 0201 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
OPTICAL ENCODER datasheet.pdf
DATALAMP HOLDER 3/8 W/COLLAR datasheet.pdf
RES 350 OHM .3W .02% RADIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG datasheet.pdf
Connector Receptacle 8 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
Virtex-E 1.8 V FPGA Field Programmable Gate Arrays IC datasheet.pdf