Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM6-12.7-86-1
TNM6-12.7-86-1 picture photo
Mfg. Part Number
TNM6-12.7-86-1
Brief Description
ROUND STANDOFF M6 NYLON 86MM
Datasheet Download
TNM6-12.7-86-1.pdf
Availability of TNM6-12.7-86-1
QUANTITY
TNM6-12.7-86-1 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM6-12.7-86-1
Internal Part NumberEIS-TNM6-12.7-86-1
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderFemale, Female
Screw, Thread SizeM6
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.500" (12.70mm) 1/2"
Between Board Height3.386" (86.00mm)
Length - Overall3.386" (86.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM6-12.7-86-1
TNM6-12.7-86-1 Details Description
Related parts for TNM6-12.7-86-1
TRANS 2NPN 40V 0.6A SOT363 datasheet.pdf
RES SMD 2.8M OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 1.5A DDPAK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 14POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN HSG RCPT STRGHT 61POS PIN datasheet.pdf
CAP TANT 150UF 5% 6V AXIAL datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 6500K 2SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 16V SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 400W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .125" datasheet.pdf
Connector Header 46 Position 0.039" (1.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf