ITT Cannon, LLC TNM6S12-0008P1L
TNM6S12-0008P1L picture photo
Mfg. Part Number
TNM6S12-0008P1L
Brief Description
CONN HSG PLUG INLINE 8POS PIN
Datasheet Download
TNM6S12-0008P1L.pdf
Availability of TNM6S12-0008P1L
QUANTITY
TNM6S12-0008P1L Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM6S12-0008P1L
Internal Part NumberEIS-TNM6S12-0008P1L
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductTrident Neptune Metal (TNM) Circular Connectors
PackagingBulk
Connector TypePlug for Male Contacts
Number of Positions8
Shell Size - Insert12-0008
Contact Size-
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Ingress ProtectionIP67 - Dust Tight, Waterproof
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM6S12-0008P1L
Related LinksTNM6S12, TNM6S12-0008P1L Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
TNM6S12-0008P1L Details Description
Related parts for TNM6S12-0008P1L
CAP ALUM 1UF 20% 450V RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .156 EXTEND datasheet.pdf
INDUCT ARRAY 2 COIL 830UH SMD datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 100MA 115V datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 500V Y5P RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
Crystal 12.0000MHz 30ppm 9pF 50 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
RES 316 OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
1.25MM JMPR LGT 127 TYPE A 26POS datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf