Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM8-15.9-31-1
TNM8-15.9-31-1 picture photo
Mfg. Part Number
TNM8-15.9-31-1
Manufacturer
Product Category
Board Spacers, Standoffs
Brief Description
ROUND STANDOFF M8 NYLON 31MM
Datasheet Download
TNM8-15.9-31-1.pdf
Availability of TNM8-15.9-31-1
QUANTITY
TNM8-15.9-31-1 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM8-15.9-31-1
Internal Part NumberEIS-TNM8-15.9-31-1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Hardware, Fasteners, Accessories
FamilyBoard Spacers, Standoffs
SeriesTNSP-MX
TypeRound Standoff
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderFemale, Female
Screw, Thread SizeM8
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.626" (15.90mm)
Between Board Height1.220" (31.00mm)
Length - Overall1.220" (31.00mm)
Features-
MaterialNylon, Brass Insert
Plating-
ColorNatural
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM8-15.9-31-1
TNM8-15.9-31-1 Details Description
Related parts for TNM8-15.9-31-1
IC MCU 8BIT 768B OTP 28SSOP datasheet.pdf
IC REG LDO 18V 1A TO220FP datasheet.pdf
MINI PV CTW 15AU 28-32 AWG datasheet.pdf
RES 34 OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP3T datasheet.pdf
IC BATT MGMT CTRLR LQFP datasheet.pdf
CABLE FIBER OPTIC 7M datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf