Murata Electronics North America GRM155R6YA224ME01D
GRM155R6YA224ME01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM155R6YA224ME01D
Brief Description
CAP CER 0.22UF 35V X5R 0402
Datasheet Download
GRM155R6YA224ME01D.pdf
Availability of GRM155R6YA224ME01D
QUANTITY
GRM155R6YA224ME01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM155R6YA224ME01D
Internal Part NumberEIS-GRM155R6YA224ME01D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
SeriesGRM
PackagingCut Tape (CT)
Capacitance0.22µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated35V
Temperature CoefficientX5R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.022" (0.55mm)
Lead Spacing-
FeaturesDerating Recommended
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM155R6YA224ME01D
Related LinksGRM155R6Y, GRM155R6YA224ME01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM155R6YA224ME01D Details Description
Related parts for GRM155R6YA224ME01D
CONN MOD JACK 6P4C R/A UNSHLD datasheet.pdf
IC EEPROM 128KBIT 20MHZ 8SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER .100 DUAL STR 54POS datasheet.pdf
IGBT 600V 45A 167W TO247 datasheet.pdf
CONN PLUG 18POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 100W datasheet.pdf
AIR CYLINDER datasheet.pdf
CONN HEADER LOPRO R/A datasheet.pdf
CONN FPC 55POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
DIODE ZENER 15V 1W DO213AB datasheet.pdf
OSC MEMS 7.3728MHZ CMOS SMD datasheet.pdf