Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM8-15.9-45-3
TNM8-15.9-45-3 picture photo
Mfg. Part Number
TNM8-15.9-45-3
Brief Description
ROUND STANDOFF M8 NYLON 45MM
Datasheet Download
TNM8-15.9-45-3.pdf
Availability of TNM8-15.9-45-3
QUANTITY
TNM8-15.9-45-3 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM8-15.9-45-3
Internal Part NumberEIS-TNM8-15.9-45-3
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderMale, Male
Screw, Thread SizeM8
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.626" (15.90mm)
Between Board Height1.772" (45.00mm)
Length - Overall2.874" (73.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM8-15.9-45-3
TNM8-15.9-45-3 Details Description
Related parts for TNM8-15.9-45-3
CBL RIBN 40COND 0.050 BLACK 5' datasheet.pdf
PHOTODIODE 850NM 5MM CLEAR datasheet.pdf
CONN F JACK R/A 75 OHM PCB datasheet.pdf
CONN HEADR 22POS DL R/A 15AU SMD datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 18-72VIN +/-09VOUT datasheet.pdf
CONV DC/DC 0.5W 24VIN 05VOUT datasheet.pdf
CONN HEADER 2POS .100" SNGL R/A datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
IC DDR1 256M 16MX16 66TSOP datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X35MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS PNL MNT PIN datasheet.pdf