Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM8-15.9-57-3
TNM8-15.9-57-3 picture photo
Mfg. Part Number
TNM8-15.9-57-3
Brief Description
ROUND STANDOFF M8 NYLON 57MM
Datasheet Download
TNM8-15.9-57-3.pdf
Availability of TNM8-15.9-57-3
QUANTITY
TNM8-15.9-57-3 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM8-15.9-57-3
Internal Part NumberEIS-TNM8-15.9-57-3
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderMale, Male
Screw, Thread SizeM8
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.626" (15.90mm)
Between Board Height2.244" (57.00mm)
Length - Overall3.346" (85.00mm)