Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM8-15.9-86-1
TNM8-15.9-86-1 picture photo
Mfg. Part Number
TNM8-15.9-86-1
Brief Description
ROUND STANDOFF M8 NYLON 86MM
Datasheet Download
TNM8-15.9-86-1.pdf
Availability of TNM8-15.9-86-1
QUANTITY
TNM8-15.9-86-1 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM8-15.9-86-1
Internal Part NumberEIS-TNM8-15.9-86-1
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderFemale, Female
Screw, Thread SizeM8
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.626" (15.90mm)
Between Board Height3.386" (86.00mm)
Length - Overall3.386" (86.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM8-15.9-86-1
TNM8-15.9-86-1 Details Description
Related parts for TNM8-15.9-86-1
SWITCH PUSH DPST-NO 10A 110V datasheet.pdf
IC REG MULT CONFIG INV ADJ TO220 datasheet.pdf
IC TEMP SNSR/DC FAN CNTRLR 8MSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC SUPERVISOR MPU 8-SOIC datasheet.pdf
SENSOR MAGN HALL EFFECT VANE datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 6POS 5.08MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 100W datasheet.pdf
RES 8.56K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf