Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM8-15.9-92-1
TNM8-15.9-92-1 picture photo
Mfg. Part Number
TNM8-15.9-92-1
Brief Description
ROUND STANDOFF M8 NYLON 92MM
Datasheet Download
TNM8-15.9-92-1.pdf
Availability of TNM8-15.9-92-1
QUANTITY
TNM8-15.9-92-1 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM8-15.9-92-1
Internal Part NumberEIS-TNM8-15.9-92-1
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderFemale, Female
Screw, Thread SizeM8
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.626" (15.90mm)
Between Board Height3.622" (92.00mm)
Length - Overall3.622" (92.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM8-15.9-92-1
TNM8-15.9-92-1 Details Description
Related parts for TNM8-15.9-92-1
CAP FILM 0.16UF 2% 400VDC RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 549 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 10A 120V datasheet.pdf
RES 5.3K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG INLINE 8POS SCKT datasheet.pdf
IC VOLT DETECT N-CH 40V SNT-4A datasheet.pdf
CONN BACKSHELL 9POS STR BLACK datasheet.pdf
CHISEL 30DEG 1.20MM datasheet.pdf
CONN PIN RT SLDR FLATPAQ datasheet.pdf
CAP FILM 20NF 5% 630VDC RAD datasheet.pdf
CAP FILM 0.047UF 5% 630VDC AXIAL datasheet.pdf