Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM8-15.9-94-2
TNM8-15.9-94-2 picture photo
Mfg. Part Number
TNM8-15.9-94-2
Brief Description
ROUND STANDOFF M8 NYLON 94MM
Datasheet Download
TNM8-15.9-94-2.pdf
Availability of TNM8-15.9-94-2
QUANTITY
TNM8-15.9-94-2 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM8-15.9-94-2
Internal Part NumberEIS-TNM8-15.9-94-2
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderMale, Female
Screw, Thread SizeM8
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.626" (15.90mm)
Between Board Height3.701" (94.00mm)
Length - Overall4.252" (108.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM8-15.9-94-2
TNM8-15.9-94-2 Details Description
Related parts for TNM8-15.9-94-2
IC CTRLR HOTSWAP NEGVOLT 10MSOP datasheet.pdf
CONN CARD EXTEND 26POS .050" SLD datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 0.15A SOT23-5 datasheet.pdf
RES SMD 30.1 OHM 0.1% 0.4W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 100V 10% BX 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .156" datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS PNL MNT PIN datasheet.pdf