Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM8-19-50-1
TNM8-19-50-1 picture photo
Mfg. Part Number
TNM8-19-50-1
Brief Description
ROUND STANDOFF M8 NYLON 50MM
Datasheet Download
TNM8-19-50-1.pdf
Availability of TNM8-19-50-1
QUANTITY
TNM8-19-50-1 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM8-19-50-1
Internal Part NumberEIS-TNM8-19-50-1
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderFemale, Female
Screw, Thread SizeM8
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.748" (19.00mm)
Between Board Height1.969" (50.00mm)
Length - Overall1.969" (50.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM8-19-50-1
Related LinksTNM8-1, TNM8-19-50-1 Datasheet, Essentra Components (formerly Richco, Inc.) Distributor
TNM8-19-50-1 Details Description
Related parts for TNM8-19-50-1
RES ARRAY 4 RES 24K OHM 0804 datasheet.pdf
CAP ALUM 82000UF 20% 10V SNAP datasheet.pdf
IC VREF SERIES 3.3V SOT23-5 datasheet.pdf
SWITCH ROTARY 10POS STR T/H 5V datasheet.pdf
CONN HSG INLINE MNT PLUG 61POS datasheet.pdf
RES SMD 14.7K OHM 1/4W 0604 WIDE datasheet.pdf
RES 4.64K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 442 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf