Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM8-19-50-2
TNM8-19-50-2 picture photo
Mfg. Part Number
TNM8-19-50-2
Brief Description
ROUND STANDOFF M8 NYLON 50MM
Datasheet Download
TNM8-19-50-2.pdf
Availability of TNM8-19-50-2
QUANTITY
TNM8-19-50-2 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM8-19-50-2
Internal Part NumberEIS-TNM8-19-50-2
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderMale, Female
Screw, Thread SizeM8
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.748" (19.00mm)
Between Board Height1.969" (50.00mm)
Length - Overall2.520" (64.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM8-19-50-2
Related LinksTNM8-1, TNM8-19-50-2 Datasheet, Essentra Components (formerly Richco, Inc.) Distributor
TNM8-19-50-2 Details Description
Related parts for TNM8-19-50-2
IC MON SUPP QUAD OPEN DRN 10DFN datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 630V X7R 1825 datasheet.pdf
IC EPROM UV 2MBIT 70NS 32CDIP datasheet.pdf
BOX STEEL GRAY 24"L X 17"W datasheet.pdf
FERR RND CABLE SNAP 3.5-5MM GRY datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 150W datasheet.pdf
FIXED IND 6.8UH 1.13A 155 MOHM datasheet.pdf
RES 345 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 270PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
CAP CER 7.5PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf