Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM8-19-66-1
TNM8-19-66-1 picture photo
Mfg. Part Number
TNM8-19-66-1
Brief Description
ROUND STANDOFF M8 NYLON 66MM
Datasheet Download
TNM8-19-66-1.pdf
Availability of TNM8-19-66-1
QUANTITY
TNM8-19-66-1 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM8-19-66-1
Internal Part NumberEIS-TNM8-19-66-1
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderFemale, Female
Screw, Thread SizeM8
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.748" (19.00mm)
Between Board Height2.600" (66.00mm)
Length - Overall2.598" (66.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM8-19-66-1
Related LinksTNM8-1, TNM8-19-66-1 Datasheet, Essentra Components (formerly Richco, Inc.) Distributor
TNM8-19-66-1 Details Description
Related parts for TNM8-19-66-1
SIDACTOR 3CHP 230V 150A TO-220 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC DRAM 16MBIT 50NS 42SOJ datasheet.pdf
SENSOR 500PSIS 7/16 UNF 4-20 MA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 200W datasheet.pdf
RES 1.24K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN INLINE RCPT 4SKT CRIMP datasheet.pdf
CONDUCTOR MARKER CLI C 1-6 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 3PDT 6A 125V datasheet.pdf
CONN MULTI-TAP DBL SIDE CLR datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 60W datasheet.pdf