Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM8-19-86-3
TNM8-19-86-3 picture photo
Mfg. Part Number
TNM8-19-86-3
Brief Description
ROUND STANDOFF M8 NYLON 86MM
Datasheet Download
TNM8-19-86-3.pdf
Availability of TNM8-19-86-3
QUANTITY
TNM8-19-86-3 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM8-19-86-3
Internal Part NumberEIS-TNM8-19-86-3
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderMale, Male
Screw, Thread SizeM8
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.748" (19.00mm)
Between Board Height3.386" (86.00mm)
Length - Overall4.488" (114.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM8-19-86-3
Related LinksTNM8-1, TNM8-19-86-3 Datasheet, Essentra Components (formerly Richco, Inc.) Distributor
TNM8-19-86-3 Details Description
Related parts for TNM8-19-86-3
RES SMD 10M OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
FM MODULE datasheet.pdf
OSC XO 125.000MHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf
RES 15.8 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 777 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
M4000 SIG HDR .5R P/F STD datasheet.pdf
350 TB SPRING CLAMP datasheet.pdf
OSC MEMS 16.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CAP CER 10PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
MINI BOX RCPT ASSY 100 POS datasheet.pdf