Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM8-19-99-2
TNM8-19-99-2 picture photo
Mfg. Part Number
TNM8-19-99-2
Brief Description
ROUND STANDOFF M8 NYLON 99MM
Datasheet Download
TNM8-19-99-2.pdf
Availability of TNM8-19-99-2
QUANTITY
TNM8-19-99-2 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM8-19-99-2
Internal Part NumberEIS-TNM8-19-99-2
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderMale, Female
Screw, Thread SizeM8
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.748" (19.00mm)
Between Board Height3.898" (99.00mm)
Length - Overall4.449" (113.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM8-19-99-2
Related LinksTNM8-1, TNM8-19-99-2 Datasheet, Essentra Components (formerly Richco, Inc.) Distributor
TNM8-19-99-2 Details Description
Related parts for TNM8-19-99-2
Crystal 12.0960MHz 30ppm Series 60 Ohm -10°C - 70°C Through Hole HC49/US datasheet.pdf
IC GATE AND 2CH 4-INP 14-SOIC datasheet.pdf
IC OPAMP GP 7MHZ 8SOIC datasheet.pdf
GRAPHIC DISP 240X64 TRICOLOR datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 75W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 39POS SKT datasheet.pdf
GLOBAL LIMIT SWES MNT CROSS datasheet.pdf
MODULE FEMALE 5POS CRIMP datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X25MM XCUT T412 datasheet.pdf
IC CLK BUFFER MULT OUT 6SOT23 datasheet.pdf
CONN HEADER 50POS datasheet.pdf