Vishay/Dale TNPU0603118RAZEN00
TNPU0603118RAZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU0603118RAZEN00
Brief Description
RES SMD 118 OHM 0.05% 1/10W 0603
Datasheet Download
TNPU0603118RAZEN00.pdf
Availability of TNPU0603118RAZEN00
QUANTITY
TNPU0603118RAZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU0603118RAZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU0603118RAZEN00
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)118
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU0603118RAZEN00
Related LinksTNPU06031, TNPU0603118RAZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU0603118RAZEN00 Details Description
Related parts for TNPU0603118RAZEN00
RES SMD 91 OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 324 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf