Vishay/Dale TNPU060312K0AZEN00
TNPU060312K0AZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU060312K0AZEN00
Brief Description
RES SMD 12K OHM 0.05% 1/10W 0603
Datasheet Download
TNPU060312K0AZEN00.pdf
Availability of TNPU060312K0AZEN00
QUANTITY
TNPU060312K0AZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU060312K0AZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU060312K0AZEN00
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)12k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU060312K0AZEN00
Related LinksTNPU06031, TNPU060312K0AZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU060312K0AZEN00 Details Description
Related parts for TNPU060312K0AZEN00
RES SMD 47.5 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SENSOR 15PSI 7/16-20-2B 4-20MA datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 160 OHM 0804 datasheet.pdf
CAP CER 68PF 1KV SL RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
RES SMD 1.5K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
ROTARY SWITCH, 7 POS datasheet.pdf
CONN EDGE .100 20POS HL LOW P datasheet.pdf
500 TB PLU PLU WF HOOK/B datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 9A BLK datasheet.pdf