Vishay/Dale TNPU0603137RBZEN00
TNPU0603137RBZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU0603137RBZEN00
Brief Description
RES SMD 137 OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
TNPU0603137RBZEN00.pdf
Availability of TNPU0603137RBZEN00
QUANTITY
TNPU0603137RBZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU0603137RBZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU0603137RBZEN00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesTNPU Thin Film Chip Resistor
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)137
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU0603137RBZEN00
Related LinksTNPU06031, TNPU0603137RBZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU0603137RBZEN00 Details Description
Related parts for TNPU0603137RBZEN00
IC CURRENT GAUGE 4% 8SOIC datasheet.pdf
DIODE ZENER 36V 400MW SOD2 datasheet.pdf
RES SMD 845K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 10PF 200V NP0 1210 datasheet.pdf
ADAPTER FOR JTAG EMULATOR datasheet.pdf
RELAY CONTACTOR datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
INDICATOR SOLID STATE GRN PNL MT datasheet.pdf
CAP FILM 3.3UF 10% 400VDC RADIAL datasheet.pdf
CABLE SGL END R/A 3POS FEMALE 2M datasheet.pdf
Q50R BLK HS 8.27" Q TIE datasheet.pdf