Vishay/Dale TNPU0603178RBZEN00
TNPU0603178RBZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU0603178RBZEN00
Brief Description
RES SMD 178 OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
TNPU0603178RBZEN00.pdf
Availability of TNPU0603178RBZEN00
QUANTITY
TNPU0603178RBZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU0603178RBZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU0603178RBZEN00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesTNPU Thin Film Chip Resistor
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)178
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU0603178RBZEN00
Related LinksTNPU06031, TNPU0603178RBZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU0603178RBZEN00 Details Description
Related parts for TNPU0603178RBZEN00
RES SMD 287 OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 13.3 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
PLUG MALE 5POS STRAIGHT datasheet.pdf
CONN RCPT 3 POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 200W datasheet.pdf
CONN RCPT 61POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf