Vishay/Dale TNPU060319K1AZEN00
TNPU060319K1AZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU060319K1AZEN00
Brief Description
RES SMD 19.1K OHM 1/10W 0603
Datasheet Download
TNPU060319K1AZEN00.pdf
Availability of TNPU060319K1AZEN00
QUANTITY
TNPU060319K1AZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU060319K1AZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU060319K1AZEN00
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)19.1k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU060319K1AZEN00
Related LinksTNPU06031, TNPU060319K1AZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU060319K1AZEN00 Details Description
Related parts for TNPU060319K1AZEN00
CAP CER 3900PF 50V NP0 1812 datasheet.pdf
CAP CER 22PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Panel Mount, Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 21POS 7.5MM datasheet.pdf
SWITCH LIMIT DPST-NC 10A 120V datasheet.pdf
CAP TANT 220UF 10V 10% 2824 datasheet.pdf
SSD 4GB MSATA SATA II 3.3V datasheet.pdf
SYSTEM datasheet.pdf
LGH-1L SGL. MOLDED END LEAD. datasheet.pdf
HD 38999 88C 88#23 SKT PLUG datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 41POS SKT datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NC 10A 120V datasheet.pdf